Naši koně

Koně & hříbata

Všichni naši koně jsou citlivě trénováni tak, aby byli schopni pracovat jak s úplnými laiky, tak i se zkušenými jezdci. Velký důraz klademe v naší stáji na přirozenou a uvolněnou komunikaci zákazníka s koněm, aby vše probíhalo v pohodě a v maximálním bezpečí. 

 Každý klient má dostatek prostoru a času seznámit se se svým koněm, naladit se na něj a atmosféru stáje, aby si čas strávený u nás opravdu užil. Součástí návštěvy je příprava koně včetně česání a sedlání.


Gaston - Tony

nar. 17. 4. 2005, Huculo-fjord - bez původu

Gastonek, ač na první pohled nevypadá, je pružný a chytrý koníček fjordo-huculského typu a menšího vzrůstu (155cm). Je základně přiježděn, ovládá práci na třech stopách, dobře reaguje na sed a perfektně na pobídky hlasem. Výbroně pracuje s dětmi v kruhové jízdárně. Je samostatný, a proto lehce nezávislý. Gastonek má unikátní plavé zbarevní se znaky divokých stepních koní. Je vnímavý a velmi citlivý, rychle se učí. Je rád centrem pozornosti a nejraději má volno a hodně krmiva. 


Irse

nar. 10. 3. 2003, Český teplokrevník po Časpal Seward

Irenka je klisna s krví motěšických Furiosů a německých Hanoverů. Je to temperamentní, ale velmi hodná, důvěřivá kobylka, která se ráda pomazlí. Umí základní jízdárenskou práci a na jízdárně je velmi snadno ovladatelná i dětmi. V terénu je Irenka aktivní, lehce dopředný koníček. Ráda vede skupinu, ale umí se i zařadit. Pokud jde první, tak přebírá velení a na nikoho nečeká. Je to typický dámský, velmi jemný kůň, kterého zastavíte i nákrčním řemenem. 

Opera Kinská

nar. 4. 6. 1999, Kůň Kinský po Almhirt Týnský

Opera je zkušená a velmi přátelská klisna, která prošla jako mladý kůň profesionálním drezurním i skokovým výcvikem a byla využívána ve sportu. V terénu i na jízdárně je ochotná, následuje prvního koně a nic nevymýšlí. Má velmi pohodlé chody, je to ideální kůň pro úplné laiky. Je skvělou matkou.

Nero

nar. 01/2017, Lusitano po Buquino

Nero je mladý, komunikativní, lusitánský hřebeček, který za námi přijel na podzim roku 2017 z Portugalska. Je to původově hřebeček linie Veiga a než vyroste, bude u nás společníkem malého Choco-Chipse.


Choco - Chips

nar. 06/2017, Český teplokrevník po Chicko's boy

Čip je první hříbátko narozené v naší stáji. Je to krásný, ušlechtilý hřebeček lehčí konstituce s velkou radostí do života. V současné chvíli je spolu s Nerem pastevně ustájen mimo naše hospodářství. Svůj všestranný původ nezapře. Rád a hodně spinká v čistém slámovém pelíšku.


Olivie

nar. 07/2018, Kůň Kinský po Sarkon Kinský

Ovilie je klisnička naší klisny Opery. Je to krásná, zdravá a vymazlená holčička, která je zatím členkou naší mateřské koňoškolky.